Kosova 4 – 3 Letonia ( Rastet dhe Golat )


Kosova ka fituar në çastet e fundit në miqësoren ndaj Letonisë, 4 me 3.

Përfaqësuesja e Kosovës tri herë ishte në disavantazh, në ndeshjen që u zhvillua në “Adem Jashari” të Mitrovicës.

Kluskins realizoi i pari në minutën e 11-të, dy minuta para se Amir Rrahmani të barazonte gjithçka. Pjesa e parë u mbyll 2 me 2 me Sabalan që shënoi për mysafirët dhe Vedat Muriqin për Kosovën.

Në pjesën e dytë, Kluskins realizoi në minutën e 59-të për të kthyer epërsinë te mysafirët, para se Elbasan Rashani në minutën e 86-të dhe Besar Halimi në minutat shtesë të kthenin gjithçka për rezultatin përfundimtar, 4 me 3.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *